Sprawy z zakresu stosunku pracy

Relacje pracodawca – pracownik

Od wieków istnieje problem w relacjach pracodawca – pracownik. Ten pierwszy nie chce za dużo płacić i wiele wymaga, ten drugi nie chce się narobić, a chciałby dobrze zarobić. Niestety rzadko kiedy udaje się uzyskać taką harmonię. Każdy właściciel lub ktoś na wysokim stanowisku zgodnie powie, że człowiek to najważniejszy element w firmie, ale nie zawsze udaje nam się dobrać uczciwych i rzetelnie wykonujących swoje obowiązki ludzi. Z wieloletniej praktyki wśród pracowników niższego szczebla najczęściej pojawiają się problemy z kradzieżą mienia, oszukiwanie z czasem pracy, „lewe L4”, a czasami wręcz próby wyłudzenia odszkodowania za rzekome wypadki przy pracy czy choroby spowodowane stresem itp.

Na Śląsku miałem zlecenie od Właścicieli Dużego Zakładu Mięsnego, którego pracownica sądziła się o kilkadziesiąt tysięcy złotych twierdząc,że nie może pracować, a jednocześnie w nocy pracowała w konkurencyjnej firmie. Wielu tzw. mobilnych pracowników oszukuje na kilometrach, paliwie i innych rzeczach… moglibyśmy tak wymieniać bez końca.

Weryfikacja przed, w czasie i po ustaniu stosunku pracy dotyczy często pracowników średniego lub wyższego szczebla tzw. stanowiska managerskie, dużo lepiej płatne, obowiązkowo z samochodem telefonem i laptopem do dyspozycji. Wielu jednak nie docenia tego i bardzo często nagminnie narusza warunki wzajemnej, powinno się powiedzieć dobrej współpracy. Wielkim sukcesem naszej Agencji detektywistycznej była współpraca z Firmą Elcho SA, będąca właścicielem wielu nowoczesnych Elektrowni na całym świecie również i atomowych. Szybko i efektywnie pomogliśmy ruszyć jej z budowa nowej nitki elektrociepłowniczej w Chorzowie i Bytomiu, jak również skutecznie udowodniliśmy ogromne nadużycia zewnętrznej firmy zajmującej się obrotem biomasy dostarczanej do elektrociepłowni Elcho SA w Chorzowie.

Wiele lat owocnej współpracy z Dariuszem Pietraszewskim, właścicielem StrefaPrawdy.pl zajmującej się sprzedażą wariografów Amerykańskiej firmy Stoelting, szkoleniem i badaniami na wykrywaczu kłamstw (wariograf) zaowocowało duża ilością rozwiązanych zleceń o charakterze kryminalnym: kradzieże, oszustwa, sprzedaż informacji itd. Miedzy innymi zajmowaliśmy się kradzieżą platynowego grota wartego milion złotych w hucie szkła w Zawierciu i tak by można wyliczać, może jeszcze wspomnę o kilkuletniej współpracy z PZU SA i TVN.

Nie ma takiej sprawy związanej z Twoją firmą, pracownikiem, wspólnikiem partnerem biznesowym, której nie moglibyśmy się podjąć. Lepiej reagować szybko i przed szkodą, bo to każdy wie, że to mniej boli – detektywlodzbanaszewski.pl


Detektyw Łódź Banaszewski - Kontakt