Sprawy karne - zastraszenia, stalking itp.

Nie od dziś wiadomo, że sprawy karne często wiążą się z pomyłkami ze strony władzy. W dzisiejszych czasach policja działa szybko i nierzetelnie, próbując szybko zakończyć sprawę. Często nie potrafią znaleźć dowodów winy i świadków. Na podstawie mało wiarygodnych przesłanek oskarżają niewinnych ludzi, a prawdziwym przestępcom nie potrafią skutecznie przedstawić dowodów przed sądem. Dopiero, jeśli sprawa trafi do mediów, tak naprawdę zabierają się do pracy. Dla drużyny detektywów z detektywlodzbanaszewski.pl każda państwa sprawa jest ważna i traktowana z należytą starannością. Jeśli mają Państwo problem w zakresie „sprawy karne” np. z kradzieżą, oszustwem, szantażem, pomówieniami, stalkingiem, zastraszeniem to zapraszamy do kontaktu. Pomożemy i doprowadzimy do tego, aby prawda ujrzała światło dzienne.

Biuro detektywistyczne Łódź – sprawy karne

Biuro detektywistyczne detektywbanaszewski.pl i detektywlodzbanaszewski.pl to grupa profesjonalnych prywatnych detektywów zajmujących się od prawie 12 lat każdą powierzoną sprawą. Rzetelnie i starannie zajmujemy się Państwa problemami. Kiedy w grę wchodzi możliwość odpowiedzialności karnej czyli np. areszt lub pobyt w zakładzie karnym, a co za tym idzie utrata pracy i rodziny, skorzystaj z profesjonalnych usług detektywistycznych. Naprawdę nie warto czekać, co się wydarzy w Sądzie. Trzeba działać zdecydowanie! Często później jest tylko tragedia i nie za bardzo można coś zrobić.

Sprawy karne Łódź

Opiszę historię z mojej kilkuletniej praktyki. Rozwiązywaliśmy sprawę kradzieży platynowego trzpienia wartości 1 miliona złotych, który potrzebny jest do szlifowania i formowania kieliszków z kryształu. Po około 2 miesiącach angażując w to również jednego z najlepszych poligraferów w Polsce z firmy StrefaPrawdy.pl, jak również w wyniku wielu spędzonych godzin, przesłuchaniu pracowników i zarządu dużej Huty Szkła, udało się nam wytypować osobę – rzetelnie jej dowieść, że była zamieszana w tą kradzież. W dzisiejszych czasach ludzie czują się bezkarnie, a szczególnie w Internecie. Korzystają z dobroci nowoczesnej technologii, niestety bardzo często łamiąc prawo i przyczyniając się do wielu życiowych dramatów. 

Co to jets Szantaż ?

Przestępstwo przeciwko wolności, polegające na próbie zmuszenia osoby do określonego działania lub zaniechania pod groźbą bezprawną zastosowania przemocy lub ujawnienia pewnych, częściowo lub w pełni prawdziwych informacji, których ujawnienie byłoby w opinii szantażującego dużą dolegliwością dla ofiary.

Według polskiego prawa karnego na definicję groźby bezprawnej składa się między innymi groźba rozgłoszenia wiadomości uwłaczającej czci zagrożonego lub osoby jemu najbliższej, przy czym nie jest ważne czy sama „wiadomość” jest prawdziwa czy nie.

Szantażu nie należy mylić z przestępstwem pomówienia, czyli rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, które może mieć miejsce także w sytuacji „zemsty” przestępcy na ofierze, która nie spełniła żądań przestępcy.

Co to jest Stalking ?

Pochodzący z języka angielskiego, który oznacza „podchody” lub „skradanie się”. Pod koniec lat 80. XX wieku stalking zyskał dodatkowe negatywne znaczenie na skutek nowego zjawiska społecznego, jakim było obsesyjne podążanie fanów za osobami popularnymi. Obecnie stalking jest definiowany jako „złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się czy prześladowanie zagrażające czyjemuś bezpieczeństwu”.

Stalking jest często powiązany z czynami karalnymi, tj. obrazą i zniewagą, zniszczeniem mienia, przemocą domową. Przykładowe zachowania definiowane jako stalking to śledzenie ofiary, osaczanie jej (np. poprzez ciągłe wizyty, telefony, smsy, pocztę elektroniczną, podarunki) i ciągłe, powtarzające się nagabywanie. Działania te są szczególnie niebezpieczne, gdy mogą przybrać formę przemocy fizycznej, zagrażającej życiu ofiary. Ofiarami stalkingu w dużej mierze są kobiety, a najczęściej stalkerami zostają mężczyźni, którzy się rozstali ze swoją partnerką.

Co to jest zastraszaniegrożenie ?

Informowanie kogoś o zamiarze lub możliwości podjęcia lub zaniechania działań, na skutek czego zastraszana osoba znajdzie się w sytuacji przez nią niepożądanej. Zastraszanie z reguły jest społecznie potępiane, ale są wyjątki. Na przykład, kiedy po zmroku idziemy pustą ulicą pewnym krokiem i robiąc groźną minę, to jest mniej prawdopodobne, że staniemy się ofiarą rozboju. Zastraszanie często przybiera formę niejawną, poprzez:

  • techniki autoprezentacji np. robienie groźnych min, zaciskanie pięści
  • pozornie niewinne chwalenie się np. znajomościami z przełożonym w zakładzie pracy, władzą, policją, światem przestępczym
  • opowiadaniem, że się kogoś pobiło, zwłaszcza z błahego powodu, np. niewielką zniewagę
  • deklarowaniem posiadania broni, czy znajomością sztuk walki np. karate.

Groźba może być:

  • bezwarunkowa np. zapowiedź zemsty.
  • warunkowa (szantaż).

 

Jesteś ofiarą jednej z tych form przemocy – zacznij jak najszybciej działać i skontaktuj się z nami aby otrzymać profesjonalną pomoc w postaci zgromadzenia dowodów ww czynów. Gwarantujemy dyskrecję !


Detektyw Łódź Banaszewski - Kontakt