Wykrywanie podsłuchów w pomieszczeniach i pojazdach

Wykrywanie podsłuchów jest tematem dość skomplikowanym, a na pewno niełatwym dla początkującego użytkownika nie znającego zagadnień z tej dziedziny. Każdy sposób i każdy etap przetwarzania informacji zagrożony jest podsłuchem. Niezależnie czy jest to dźwięk, obraz czy też treści generowane drogą elektroniczną.

Wykrywanie podsłuchów

Przy wykrywaniu podsłuchów należy zwrócić uwagę, że nie istnieje żaden magiczny i jedynie słuszny sposób, aby wykryć wszystkie rodzaje urządzeń podsłuchowych. Lokalizacja podsłuchów jest żmudną pracą wymagającą dużego doświadczenia i ogromnej wiedzy od techników wykonujących te czynności oraz wymaga zastosowania różnorodnego sprzętu.

Biuro detektywistyczne detektywlodzbanaszewski.pl oraz DetektywBanaszewski.pl zajmujące się tym problemem od wielu lat, gwarantuje 100 procentowy wynik w każdym podejrzanym miejscu czy to jest dom, mieszkanie, samochód. Znajomość metod stosowanych w posłuchach, wszechstronne analizy techniczne, oraz bogate doświadczenie jakim dysponujemy pozwala na przeprowadzenie kompleksowych badań.

Jak wykryć podsłuch

Wykrywanie podsłuchów w obiektach biurowych, w pojazdach pod kątem urządzeń podsłuchowych i lokalizatorów GPS, telefonów komórkowych oraz sprzętu komputerowego na obecność programów szpiegujących. Wsparciem jest specjalistyczny sprzęt umożliwiający sprawdzenie obecności różnego typu urządzeń działających w oparciu o różnorodne technologie podsłuchowe takie jak audio i wideo, nadajniki radiowe, podsłuchy przewodowe, mikrofony laserowe, dyktafony, również takie, które w chwili badania są nieaktywne, czyli wyłączone lub pozbawione zasilania.

Podsłuch czyli pluskwa

Wikipedia definiuje pluskwę jako –  miniaturowego nadajnika radiowego połączonego z mikrofonem, zwykle instalowanego w pomieszczeniach mieszkalnych bez wiedzy i zgody ich użytkowników; niekiedy termin ten używany jest też w odniesieniu do urządzeń rejestrujących inny rodzaj sygnału (np. z kamery wideo lub z klawiatury komputera) albo transmitujących dane w inny sposób (nadajniki podczerwieni, sieci IP).

Podstawowa budowa pluskwy radiowej to: akumulator (lub inne źródło energii), mikrofon, układu scalony z nadajnikiem, antena. Bardziej zaawansowane modele posiadają różnego rodzaju systemy regulacji wzmocnienia mocy nadajnika lub mikrofonu[1].

Urządzenia tego typu wykorzystane są przede wszystkim przez służby wywiadowcze i policję w celu obserwacji podejrzanych i pozyskiwania informacji o planowanych działaniach; zdarza się jednak, że są też narzędziem działalności przestępczej.

Narzędzia do podsłuchów używane na codzień

Narzędzia do podsłuchu, powszechnie znane jako błędy, były kiedyś używane wyłącznie przez potężne krajowe tajne służby do poznawania tajemnic wroga. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach te małe, ale niezwykle wydajne narzędzia do wykrywania stały się znacznie tańsze niż wcześniej i można je łatwo kupić praktycznie przez każdego. 

Mimo tego że założenie podsłuchu jest nielegalne jest coraz częściej stosowane.

Kto wykorzystuje podsłuchy / pluskwy ?

Najczęściej podsłuchy montują małżeństwa które się w celu zdobycia dowodów (niewierności), często wykorzystywane są również przez przedsiębiorców którzy starają się duży kontrakt oraz osoby które po prostu chcą o nas wszystko wiedzieć.

Gdzie montowane są podsłuchy ? 

W dzisiejszych czasach podsłuchy są tak małe że można jest umieścić w każdym miejscu. Najczęściej montowane są w telefonach gdyż to one są zawsze przy nas. Kiedy jesteśmy proszeni od sprawdzeniu podsłuchów zawsze zaczynamy od sprawdzenia telefonu. Zdarza się że podsłuchy znajdują się w kilku miejscach takich jak mieszkanie czy samochód. U rekordzisty znaleźliśmy podsłuchy w ponad 6 miejscach !        


Detektyw Łódź Banaszewski - Kontakt