wywiad gospodarczy

Jakże ważny temat. Jako Właściciel Agencji Detektywistycznej detektywbanaszewski.pl i detektywlodzbanaszewski.pl pracujący w branży tzw. zaufania społecznego już 12 lat poruszę temat, jakim jest wywiad gospodarczy. Pracując przez te lata dla małych i dużych podmiotów gospodarczych zauważam dużą zmianę w podejściu do tego tematu. Obecnie weryfikacja dotyczy już nie tylko samej firmy, jej sytuacji zarówno bieżącej jak i przeszłości, ale również jej właścicieli, decydentów, członków zarządu. Gdy zaczynałem pracę jako prywatny detektyw wydawało mi się że temat wywiadu gospodarczego dotyczy wyłącznie wielkich korporacji, spółek i dużych podmiotów gospodarczych działających na polskim rynku.

Detektyw gospodarczy – wywiad

Na przestrzeni wielu lat obserwuję jak wielu moich znajomych prowadzących działalność gospodarczą zostało oszukanych, często na ogromne sumy pieniędzy. Pamiętam telefon późnym wieczorem z prośbą o jak najszybsze spotkanie. Ok, ale co się stało? Jak to co? Miał być interes życia, a efekt jest taki, że nie ma ani pieniędzy ani kontrahenta. Został tylko pusty papier. Często stracone zostały oszczędności życia, a najbliżsi nie wiedzieli o tym ryzyku. Podczas spotkania okazuje się, że scenariusz jest ten sam: robimy interes, można szybko i dużo zarobić, jest firma w internecie więc, po co więcej sprawdzać, człowiek wygląda dobrze, dobrze opowiada, pokazuje jakieś dokumenty, obliczenia wyglądają bardzo obiecująco. Po raz kolejny powtarzam, że w dzisiejszych czasach wszystko trzeba sprawdzać, kosztuje to czasami kilka tysięcy, czasami kilkanaście, ale mamy wtedy pewność, że wszystko będzie dobrze, ze nie stracimy całego dorobku życia.

Wywiad gospodarczy

Jako grupa profesjonalnych prywatnych detektywów, dobrze przygotowanych, mamy dostęp do wielu informacji, których nie ma na stronie internetowej firmy. Jako detektywbanaszewski.pl i detektywlodzbanaszewski.pl w tej chwili pracujemy dla wielkiej firmy, mającej swoje siedziby prawie w każdym państwie UE, zajmujemy się windykacją dla Instytucji Finansowych, słyszymy o tragediach małych firm, często rodzinnych. Podam przykład małych firm transportowych, a podobnych historii słyszałem wiele. Na początku współpracy wszystko wygląda idealnie, jednak firma oczekuje długiego okresu rozliczeniowego,.

Utrudniony kontakt z firmą

już po pierwszych miesiącach jest problem z zapłaceniem faktury, a dalej klasycznie czyli nie odbieranie telefonów, nie odpowiadanie na e-maile, brak kontaktu, możliwości spotkania z właścicielem i koniec współpracy, bez zapłaty za wiele miesięcy transportu. W konsekwencji brak środków na wynagrodzenia dla kierowców, zapłaty za paliwo itd. Wysłuchałem i pytam się ile są winni, słyszę od kilkunastu do kilkudziesięciu, a czasem nawet kilkuset tysięcy złotych. Tłumaczę, że dziś wystarczy wydać kilka tysięcy złotych i dowiedzieć się wszystkiego o przyszłym kontrahencie, tylko tak można zapobiec tragedii. Za każdym razem kończę w ten sam sposób, telefon i spotkanie nic nie kosztuje. Zapraszam. Biuro detektywistyczne detektywlodzbanaszewski. pl jest do Państwa dyspozycji.Detektyw Łódź Banaszewski - Kontakt